سایت حزب مردم افغانستان

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

( Afghanistan People's Party (APP

وزیر دفاع امریکا: از افغانستان هیچگاه خارج نمی شویم

Admin
    Admin

تعداد پستها : 202

وزیر دفاع امریکا: از افغانستان هیچگاه خارج نمی شویم Empty وزیر دفاع امریکا: از افغانستان هیچگاه خارج نمی شویم

پست  Admin الإثنين أغسطس 02, 2010 8:06 am

گیتس: از افغانستان نمی رویم

وزیر دفاع آمریکا هشدار داد که شمار زیادی از نیروهای آمریکایی پس از کاهش محدود نیروها در ژوئیه 2011 در افغانستان باقی خواهند ماند.

وزیر دفاع آمریکا هشدار داد که شمار زیادی از نیروهای آمریکایی پس از کاهش محدود نیروها در ژوئیه 2011 در افغانستان باقی خواهند ماند.
    رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که ماموریت تحت امر آمریکا در افغانستان رو به جلو حرکت می‌کند و شبه نظامیان طالبان نمی‌توانند منتظر خروج کامل نیروهای آمریکایی باشند چون خروج گسترده از افغانستان قریب الوقوع نخواهد بود.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، گیتس با اشاره به ضرب‌الاجل تعیین شده از سوی باراک اوباما برای آغاز روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان گفت: فکر می‌کنم لازم است بار دیگر بر این موضوع تاکید کنم که ما در ژوئیه 2011 به طور کامل از افغانستان خارج نخواهیم شد.

وی به شبکه خبری ای.بی.سی گفت: نظر شخصی من این است که کاهش این نیرو‌ها در ژوئیه 2011 محدود خواهد بود.

این اظهارات گیتس در حالی مطرح شده است که جنگ افغانستان به طور فزاینده‌ای با عدم محبوبیت در میان مردم آمریکا و قانونگذاران دموکرات روبرو شده است. هم چنین تلفات نیروهای آمریکایی نیز در حال افزایش است و اعتماد اندکی به دولت حامد کرزای، رئیس جمهور افغانستان وجود دارد.

اظهارات اخیر گیتس در حالی مطرح شد که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت که مردم آمریکا خواهان کاهش چشمگیرتر سطح نیروهای آمریکایی در افغانستان هستند.

پلوسی با اشاره به پیشنهاد کاهش 2000 نیرو از سوی جو بایدن، معاون اوباما گفت: امیدوارم بیش از این از سطح نیروها کاهش یابد.

رابرت گیتس هم چنین ضمن دفاع از دولت پاکستان تصریح کرد که پاکستان به طور فعالانه‌ای شبه نظامیان را هدف قرار می‌دهد.

گیتس به شبکه ای.بی.سی گفت: شاهد تغییرات استراتژی در پاکستان هستیم. آنها بیشتر و بیشتر با ما همکاری می‌کنند و با ارتش بزرگ در حال مقابله با شبه نظامیان در شمال غرب این کشور هستند.

دفاع وزیر دفاع آمریکا از پاکستان در حالی انجام شد که اخیرا بر اساس اسناد فاش شده مشخص شد که برخی عوامل سرویس اطلاعات پاکستان با عوامل طالبان همکاری‌هایی داشته‌اند.

با این حال گیتس در این رابطه گفت که این اتهام باعث نگرانی است.

گیتس این موضوع را رد کرد که شبه نظامیان از موشک‌های ضد هواپیما مشابه موشک‌هایی که علیه شوروی سابق در دهه 80 استفاده می‌کردند، سود می‌برند.

گیتس همچنین افشای بیش از 91 هزار سند محرمانه در مورد جنگ افغانستان توسط سایت ویکی لیکس را از لحاظ اخلاقی اشتباه ارزیابی کرد و گفت که سایت ویکی لیکس از لحاظ اخلاقی یک خطاکار محسوب می‌شود.

وزیردفاع آمریکا گفت:‌ نظر من این است که اقدام سایت ویکی لیکس را باید در دو حوزه ارزیابی کرد فکر می‌کنم که اقدام این سایت در این دو حوزه اشتباه است. این سایت هم در حوزه حقوقی و هم در حوزه اخلاقی مقصر است. البته بررسی حوزه حقوقی این موضوع به وزارت دادگستری و دیگر مقامات قضایی آمریکا مربوط می‌شود اما ویکی لیکس همچنین در حوزه اخلاقی نیز مقصر می‌باشد.

وی افزود: این سایت بدون توجه به اینکه چه پیامدهایی ممکن است پس از انتشار این اسناد متوجه امنیت ملی آمریکا و نیروهای آمریکایی و ائتلاف در افغانستان شود دست به این اقدام زد.

گیتس خاطرنشان کرد که این اقدام سایت ویکی لیکس نشان داد که هیچ حس مسئولیتی در این سایت وجود ندارد.

اكنون الخميس مارس 28, 2024 9:05 pm ميباشد